fbpx

Jak zostać trenerem personalnym online?

jak zostać trenerem personalnym online

Jak zostać trenerem personalnym online?

Chcesz zostać trenerem personalnym online? Jaką drogę należy zatem przejść, aby pracować w tym coraz popularniejszym zawodzie? Dlaczego warto oferować swoje usługi nie tylko w sposób standardowy, lecz też online? Co zrobić, by nie brakowało chętnych Klientów do współpracy?

Trener personalny online – co jest potrzebne?

Jak stać się trenerem personalnym online? Przedstawię Ci najważniejsze aspekty odnoszące się do tego tematu. Ważne jest zrobienie odpowiedniego kursu trenera personalnego. Gdzie można odbyć takie szkolenie? Tutaj masz pełne pole do manewru. Możesz bowiem wybrać prywatne ośrodki szkoleniowe albo konkretne uczelnie (np. AWF). Jeżeli chcesz działać również stacjonarnie, warto pomyśleć o wykupieniu ubezpieczenia typu OC.

Oczywiście, bardzo ważna jest pasja do tego zawodu. Jeśli chcesz pracować w tej branży, to najzwyczajniej w świecie musisz to lubić. Nie może Ci też zabraknąć zaangażowania. Pamiętaj, że nie można całe życie bazować tylko na umiejętnościach zdobytych na wspomnianym wyżej kursie. Dobry trener personalny uczy się systematycznie. W końcu cały czas pojawiają się nowinki dietetyczne, metody treningowe itp. Trzeba być z tym wszystkim na bieżąco.

Obecnie możesz działać nie tylko standardowo, lecz również przez internet (więcej na ten temat napisałem w artykule: Trener personalny jak zacząć działać online). W tym celu należy założyć własną stronę www. Trzeba pomyśleć również o działaniu na takich platformach, jak Facebook, Instagram, czy Youtube (jeśli nie boisz się występować przed kamerą). Warto się nad tym poważnie zastanowić, bo trener personalny online to zawód, który stwarza obecnie wiele możliwości. Możesz pracować w domu, mieszkaniu itp. i zarabiać naprawdę bardzo dobre pieniądze. Odnośnie tego, ile może zarobić trener personalny online znajdziesz w artykule: Ile zarabia trener personalny online?

Jak znaleźć więcej Klientów na swoje usługi?

Niektórzy myślą, że odpowiednie kwalifikacje wystarczą, żeby nie narzekać na brak Klientów. Rzeczywistość jest jednak zdecydowanie inna. Obecnie panuje, w tej branży, coraz większa rywalizacja. Jeśli chcesz działać online i zarabiać sensowne pieniądze, to nie możesz zatem zapominać o kilku kwestiach. Bardzo ważny jest marketing. Należy umiejętnie poruszać się w social media. Każdy trener personalny online powinien sukcesywnie budować swój wizerunek. Odpowiednia rozpoznawalność przekłada się na zainteresowanie, większą liczbę Klientów i – co za tym idzie – zarobki. Pamiętaj, że obecnie Instagram, Facebook, Youtube dają użytkownikom wiele możliwości. Rzecz jasna, nie trzeba koniecznie działać na wszystkich wymienionych platformach. Skup się na tym, aby znaleźć swoją personę i optymalnie ukierunkuj własne działania.

Bardzo ważnym czynnikiem jest również pokazywanie swojej pracy, mogą to być raporty od podopiecznych, wiadomości, filmy treningowe, ale i tak najlepiej działają metamorfozy. Oczywiście najpierw zapytaj podopiecznego o zgodę publikacji!

Polecenia (poczta pantoflowa) – chyba nie ma skuteczniejszej metody do pozyskiwania nowych klientów jak polecenie z ręki zadowolonego klienta. Obsługa na najwyższym poziomie to gwarancja sukcesu. Zadowolony klient zawsze będzie naszą najlepszą wizytówką.

Warto również pomyśleć o okresowych wyzwaniach, projektach które pozwolą zaangażować większą społeczność. Jednak, to już tematy na późniejszy okres. Dlaczego? Na początku bez wystarczającej wiedzy i przede wszystkim braku społeczności zainteresowanie będzie znikome.

Czy jestem gotowy, aby zostać trenerem personalnym i  zacząć działać online?

Jasne! Pamiętaj, że odpowiedni moment nigdy nie nadejdzie. Więc rozmyślanie na temat tego czy moja wiedza jest wystarczająca, czy ktoś będzie chciał czytać, oglądać moje materiały. Jest najgorszą rzeczą jaką możesz w tym momencie zrobić. Pamiętaj, że człowiek uczy się całe życie a markę osobistą buduje się latami. Dlatego nie ma się tutaj nad czym zastanawiać! Jeżeli trafiłeś na ten artykuł, doczytałeś do końca to wiem, że jesteś GOTÓW! Czym szybciej zaczniesz tym szybciej zobaczysz, że było warto

Podobało się?

Udostępnij !

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Mariusz Janecki

Mariusz Janecki

O mnie

Biznes trenera i dietetyka

Nazywam się Mariusz Janecki, jestem trenerem personalnym online, specjalistą z zakresu żywienia i treningu, promotorem zdrowego stylu życia. Sportem pasjonuję się od dziecka, a od kilku lat zawodowo pomagam ludziom w osiąganiu wymarzonej sylwetki, dobrego zdrowia i samopoczucia.

Od 2020r Uczę również trenerów i dietetyków biznesu online.

Sprawdź moje E-booki

YouTube

8 błędów trenerów i dietetyków w biznesie online

pobierz darmowego
e-booka

* Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci bezpłatnych materiałów, oraz informacji  o nowościach i usługach. Zgodę można w każdej chwili wycofać. Przetwarzam Twoje dane zgodnie z polityką prywatności.