Trener personalny – jak zacząć działać online?

trener personalny jak zacząć działać online

Trener personalny – jak zacząć działać online?

Bardzo dużo trenerów personalnych rozszerza swoją działalność – obecnie pracują nie tylko stacjonarnie, lecz również drogą internetową. Dlaczego jest to bardzo dobra decyzja?

Jak zacząć działać online?

Wykonujesz taki zawód, jak trener personalny? Jak zacząć działać online? Ostatnio to pytanie pojawia się coraz częściej? Pozwól, że udzielę Ci zatem kilku wskazówek. M.in. na początku musisz uporać się z formalnościami dotyczącymi założenia firmy. Każda działalność – nawet ta internetowa – powinna być zarejestrowana.

Potem trzeba pomyśleć o swojej grupie docelowej do kogo Twój przekaz, teksty mają być kierowane. Czy będą to osoby początkujące, czy osoby zaawansowane a może będą to kobiety w ciąży. Jest to bardzo ważny element podczas tworzenia strategii. Dlaczego? Bo jeżeli Twoją grupą docelową będą osoby starsze to zakładając tik-toka zapewne do nich nie trafisz. Jeżeli chcesz prowadzić kobiety w ciąży a zakładasz Instagrama, gdzie zamieszczasz swoje przygotowania do zawodów kulturystycznych, również zapewne nie będziesz dla nich osobą, której powierzą tak ważny okres w ich życiu. Także zacznij od znalezienia grupy docelowej.

Kolejnym krokiem jest założenie kanałów w social media: Facebook, Instagram, YouTube, itd. Który kanał będzie dla Ciebie najlepszy? Nie znając Ciebie nie jestem Ci w stanie jednoznacznie odpowiedzieć. Wszystko zależy od Twojej grupy docelowej i działalności.

Warto również pomyśleć o stronie internetowej. Najlepiej, by jej adres był związany z Tobą (np. imię i nazwisko z końcówką .pl). Ważna jest szata graficzna i przejrzystość – pamiętaj, że nawet małe detale mają bowiem znaczenie. Jednak wykonanie strony internetowej jest dość kosztowne, więc na początku skup się, aby wystartować a potem rozszerzaj swoje działania.

Co jest ważne, by zarabiać dobre pieniądze?

Okazuje się, że nie tylko wiedza i doświadczenie. Istotnym aspektem jest też rozpoznawalność. W związku z tym powinieneś prężnie działać w social media. Instagram, Facebook, Youtube, które dają wiele możliwości. Oczywiście, nie musisz być aktywny na wszystkich tych platformach. Najważniejsze jest, by znaleźć pomysł na siebie i odpowiednio ukierunkować własne działania w tym kierunku.

Dlaczego warto świadczyć usługi internetowe?

Kiedyś sam się nad tym długo zastanawiałem. Doszedłem jednak do wniosku, że ta decyzja może mi wyjść tylko na dobre. Tak się w istocie stało. Dzisiaj mogę napisać, że był to znakomity wybór – Ciebie też do tego zachęcam! Jesteś trenerem albo dietetykiem? Pracując przez internet możesz wiele zyskać. W końcu zadania mogą być wykonywane z dowolnego miejsca. Nie trzeba koniecznie jechać na siłownię, czy do klubu fitness. Swobodnie możesz działać ze swojego domu, mieszkania, ośrodku wypoczynkowego itp. Oczywiście, praca przez internet to szansa na spore zarobki. Dodatkowo możesz inkasować pieniądze z rozmaitych źródeł. Nie tylko chodzi o konsultacje, plany treningowe, dietetyczne… Nic nie stoi na przeszkodzie, by zarabiać prowadząc kursy, wydając ebooki itd. więcej na temat zarobków opisałem tutaj: Ile zarabia trener personalny online?

Oczywiście, ważne jest to, by regularnie dbać o swój rozwój. Nie można też zamykać się na nowe możliwości. Jeśli będziesz kierował się tymi wskazówkami, to praca w tym zawodzie przyniesie Ci nie tylko zadowolenie, ale też atrakcyjne wynagrodzenie.

Podobało się?

Udostępnij !

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Mariusz Janecki

Mariusz Janecki

Jestem Trenerem personalnym online, specjalistą z zakresu żywienia i treningu, promotorem zdrowego stylu życia. Stworzyłem 14 ebooków z zakresu treningu oraz odżywiania. W ciągu kilku lat pomogłem kilkuset osobom zrealizować ich cele. Pomogę również Tobie!

O mnie

Biznes trenera i dietetyka

Nazywam się Mariusz Janecki, jestem trenerem personalnym online, specjalistą z zakresu żywienia i treningu, promotorem zdrowego stylu życia. Sportem pasjonuję się od dziecka, a od kilku lat zawodowo pomagam ludziom w osiąganiu wymarzonej sylwetki, dobrego zdrowia i samopoczucia.

Od 2020r Uczę również trenerów i dietetyków biznesu online.

Sprawdź moje E-booki

YouTube

8 błędów trenerów i dietetyków w biznesie online

pobierz darmowego
e-booka

* Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci bezpłatnych materiałów, oraz informacji  o nowościach i usługach. Zgodę można w każdej chwili wycofać. Przetwarzam Twoje dane zgodnie z polityką prywatności.