Zapiekanki z chleba pumpernikiel z indykiem na ZDROWO – szybki przepis!

Zapiekanki z chleba pumpernikiel z indykiem na ZDROWO

Zapiekanki z chleba pumpernikiel z indykiem na ZDROWO – szybki przepis!  

Wyjazd urlopowy = brak cateringu dietetycznego = eksperymenty w kuchni. Dziś pomysł na Zapiekanki z chleba pumpernikiel z indykiem na ZDROWO – szybki przepis! Nie ma chyba nic lepszego niż zakup kilku składników i stworzenia czegoś wyjątkowego! Na co dzień wykorzystuje do zapiekanek pieczywa pełnoziarnistego lub żytniego, które w smaku wypadają nieco lepiej i są świeżo pieczone, co nadaje jeszcze większego smaku. Jednak na wyjeździe czasami mamy ograniczony dostęp do produktów, więc warto się zaopatrzyć w pakowne produkty o dłuższej przydatności. Jeżeli nie mamy dostępu do kuchni, możemy świeżego indyka zastąpić gotowym wędzonym mięsem z kurczaka, indyka lub szynką.

Składniki:
– 100 gram chleba pumpernikiel
– 150 gram fileta z Indyka
– 30 gram sera gouda
– pomidor
– zioła prowansalskie, oregano, sól himalajska, przyprawa do kurczaka

Przygotowanie:
Tutaj za wiele nie będę się rozpisywał, bo chyba nie ma nic prostszego jak przygotować sobie kanapki. A więc… Indyka kroimy na plastry, obsypujemy przyprawą i smażymy na patelni (możemy skorzystać z gotowych pakowanych). I teraz możemy przygotować to na 2 sposoby:

– posiadając mikrofale: Pumpernikiel kroimy na małe kawałki układamy plasterek sera posypujemy ziołami. Wkładamy do mikrofali na ok. 30s. aż ser się roztopi, kładziemy plasterek pomidora, indyka i zabieramy się za jedzenie.
– bez mikrofali: Kiedy kurczak będzie niemal upieczony układamy na każdym kawałku plasterek sera, posypujemy ziołami i czekamy aż ser się roztopi. Przekładamy na nasz wcześniej uszykowany pumpernikiel i zabieramy się do kosztowania. Całość możemy polać dodatkowo ketchupem do smaku. 

Wartości odżywcze:
Kalorie: 466

Białko: 46g
Węglowodany: 44g
Tłuszcze: 12g
Koniecznie dajcie znać, jak smakował chcecie więcej? Udostępnij!

Podobało się?

Udostępnij !

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Mariusz Janecki

Mariusz Janecki

Jestem Trenerem personalnym online, specjalistą z zakresu żywienia i treningu, promotorem zdrowego stylu życia. Stworzyłem 14 ebooków z zakresu treningu oraz odżywiania. W ciągu kilku lat pomogłem kilkuset osobom zrealizować ich cele. Pomogę również Tobie!

O mnie

Biznes trenera i dietetyka

Nazywam się Mariusz Janecki, jestem trenerem personalnym online, specjalistą z zakresu żywienia i treningu, promotorem zdrowego stylu życia. Sportem pasjonuję się od dziecka, a od kilku lat zawodowo pomagam ludziom w osiąganiu wymarzonej sylwetki, dobrego zdrowia i samopoczucia.

Od 2020r Uczę również trenerów i dietetyków biznesu online.

Sprawdź moje E-booki

YouTube

darmowe przepisy wegatarianskie

pobierz darmowego
e-booka

Przetwarzam Twoje dane zgodnie z polityką prywatności