Jakie słuchawki do biegania i na trening?

Jak zwiększyć siłę w przysiadzie

Jakie słuchawki do biegania i na trening?

Wielu z was zapewne biega, trenuje na siłowni. Jednak czegoś wam brakuje… Możliwe, że tego co kiedyś mi, Czego? ulubionej muzyki podczas treningu. Dawniej przyznam się szczerze nie słuchałem jej totalnie, wręcz patrząc na osoby trenujące zastanawiałem się jak można w ogóle trenować w słuchawkach. Wszystko trwało do czasu, kiedy to i ja po raz pierwszy założyłem słuchawki, wtedy doświadczyłem tego na własnej skórze.
Krótko mówiąc jakość trenowania nabrała nowego wymiaru. Nie było to już monotonne bieganie, a w treningu siłowym byłem w stanie się bardziej skoncentrować na ćwiczeniu, dzięki odtwarzaniu swojej ulubionej playlisty. Natomiast podczas ciężkich ćwiczeń, serii włączając mocniejsze brzmienia byłem w stanie przekraczać kolejne granice.

Nauszne czy douszne?
Tutaj zdania są dosyć mocno podzielone. Osobiście jednak nigdy nie byłem fanem słuchawek dousznych ze względu na wypadanie i użyteczność. Testowałem kilka słuchawek tego typu, ale niestety zdecydowanie nie są to słuchawki dla mnie i takie które mogę polecić z czystym sumieniem. Bardziej preferuje słuchawki nauszne. Korzystam z nich od przeszło 2 lat i jestem bardzo zadowolony z ich użytkowania.

Minusem niestety słuchawek nausznych jest sam fakt, pocenia się uszu i głowy podczas intensywnego treningu, oraz że robi się dosyć gorąco, jednak jak ja to zawsze mówię… coś za coś.

Przewodowe czy bezprzewodowe?
Tutaj bez większego rozpisywania jednogłośnie polecam bezprzewodowe. Dla mnie trenowanie w słuchawkach z wiszącym kablem jest totalną porażką, komfort z użytkowania zerowy!

Jakie słuchawki więc wybrać?
Nie jestem zwolennikiem, aby wydawać duże sumy na słuchawki, gdyż używając je w celach treningowych i tak dosyć szybko ulegają zniszczeniu. Dla mnie optymalny przedział jest to 150-500zł. Tańszych słuchawek zdecydowanie nie polecam, bo jest to totalny badziew, dźwięk i jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia. Najważniejszą kwestią przed zakupem jest udanie się do sklepu stacjonarnego i przymierzenie jak leżą na naszej głowie i jaki z dźwiękiem, tutaj polecam sklep Saturn, który ma szeroki asortyment i wszystko możemy przetestować osobiście. Potem jeżeli jakieś przypadną nam do gustu, możemy zakupić dany model na sklepie internetowym, jeżeli cena będzie korzystniejsza.

Z jakich słuchawek korzystam osobiście?
Moimi pierwszymi słuchawkami były XX.Y Bluewave 20, które zakupiłem za ok. 200zł. Bateria wystarczała przy 2h słuchania 5x w tygodniu na około 2 tygodnie. Jedynym minusem tych słuchawek był fakt, iż dosyć mocno dolegały co powodowało, że co jakiś czas musimy zdejmować na chwilę.

Kolejnym zakupem były Słuchawki SONY MDR-XB650BT koszt ok. 400zł. Chyba najlepsze jakie miałem. Super dźwięk, długa żywotność baterii, bardzo dobry zasięg! Minus: zsuwały się z głowy przy bieganiu oraz gwałtownych ruchach. Nie nacieszyłem się nimi jednak za długo, bo po niespełna 3 miesiącach użytkowania tak się bardzo komuś spodobały na siłowni, że zostawiając je na chwilę znikły. Jednak szczęście w nieszczęściu, że po 2 miesiącach odzyskałem je na nowo.

Podsumowując: Jeżeli zależy Ci na mocno dolegających słuchawkach do uszu postaw na XX.Y Bluewave 20 chyba najlepsze w tej cenie. Jeżeli natomiast na dźwięku i jakości zdecydowanie królują SONY MDR-XB650BT.

Podobało się?

Udostępnij !

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Mariusz Janecki

Mariusz Janecki

Jestem Trenerem personalnym online, specjalistą z zakresu żywienia i treningu, promotorem zdrowego stylu życia. Stworzyłem 14 ebooków z zakresu treningu oraz odżywiania. W ciągu kilku lat pomogłem kilkuset osobom zrealizować ich cele. Pomogę również Tobie!

O mnie

Biznes trenera i dietetyka

Nazywam się Mariusz Janecki, jestem trenerem personalnym online, specjalistą z zakresu żywienia i treningu, promotorem zdrowego stylu życia. Sportem pasjonuję się od dziecka, a od kilku lat zawodowo pomagam ludziom w osiąganiu wymarzonej sylwetki, dobrego zdrowia i samopoczucia.

Od 2020r Uczę również trenerów i dietetyków biznesu online.

Sprawdź moje E-booki

YouTube