Kanapki z szynką i serem – szybki i łatwy sposób na śniadanie! 

Kanapki z szynką i serem

Kanapki z szynką i serem – szybki i łatwy sposób na śniadanie! 

Chyba za dużo nie muszę się rozpisywać na temat klasycznych kanapek. Niemniej, że jest to blog o zdrowym odżywianiu i ze zdrowymi przepisami. Dziś postanowiłem umieścić je tutaj, gdyż chodzi wiele pogłosek, że chleb jest niezdrowy itd.… Większej bredni nie słyszałem! Możemy jeść tak naprawdę wszystko tylko z głową! Jeżeli chodzi o chleb starajmy się wybierać też żytni na zakwasie – jest on niemal najlepszy jakościowo, aczkolwiek jeżeli mamy ochotę nawet na klasyczny też nie widzę problemu, aby go nie zjeść (oczywiście nie codziennie).  A więc poniżej moja propozycja na Kanapki z szynką i serem.

Składniki:

– 100 gram chleba żytniego z ziarnami
– 100 gram polędwicy sopockiej / schabu
– 40 gram sera mozzarella
– 60 gram awokado (musi być dojrzałe – miękkie)
– pomidor, papryka, szpinak
– sól himalajska

Przygotowanie:
Chleb smarujemy awokado. Układamy naszą szynkę lub schab. Następnie szpinak ew. możemy się pokusić o sałatę (polecam masłową), pomidorki, paprykę i całość posypujemy serem. Dla lepszego efektu możemy włożyć na chwilę do piekarnika lub mikrofali, aby ser się roztopił i polać wszystko ketchupem. SMACZNEGO!


Ps. Podczas zakupów pamiętajcie, aby wybierać to jak najbardziej dojrzałe i miękkie awokado.


Wartości odżywcze:
Kalorie: 593

Białko: 39g
Węglowodany: 47g
Tłuszcze: 27g

Podobało się?

Udostępnij !

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Mariusz Janecki

Mariusz Janecki

Jestem Trenerem personalnym online, specjalistą z zakresu żywienia i treningu, promotorem zdrowego stylu życia. Stworzyłem 14 ebooków z zakresu treningu oraz odżywiania. W ciągu kilku lat pomogłem kilkuset osobom zrealizować ich cele. Pomogę również Tobie!

O mnie

Biznes trenera i dietetyka

Nazywam się Mariusz Janecki, jestem trenerem personalnym online, specjalistą z zakresu żywienia i treningu, promotorem zdrowego stylu życia. Sportem pasjonuję się od dziecka, a od kilku lat zawodowo pomagam ludziom w osiąganiu wymarzonej sylwetki, dobrego zdrowia i samopoczucia.

Od 2020r Uczę również trenerów i dietetyków biznesu online.

Sprawdź moje E-booki

YouTube

darmowe przepisy wegatarianskie

pobierz darmowego
e-booka

Przetwarzam Twoje dane zgodnie z polityką prywatności