fbpx

Ile zarabia dietetyk online?

Ile zarabia dietetyk online

Ile zarabia dietetyk online?

Wiele osób planujących zostać dietetykiem lub będących na ostatnim roku studiów zastanawia się̨ na jakie zarobki może liczyć w tej branży. Dużo tak naprawdę zależy od doświadczenia zawodowego oraz popularności, tak popularności. Niestety w obecnych czasach wiedza jest bardzo ważna, ale jej przekaz i docieranie do potencjalnych klientów jest na tym samym poziomie.

Dietetyk online vs stacjonarnie

Przeciętne zarobki w polsce według raportów płacowych pracuj.pl wynoszą 3200zł brutto co oznacza, że 50% zarabia mniej i 50% więcej. Jednak nie ma dokładnych informacji czy usługi są świadczone stacjonarnie czy również przez internet. Jednak ta druga opcja daje o wiele większe możliwości zarobkowe, oczywiście nie są one zarezerwowane dla każdego.

Czym się zajmuje dietetyk online?

Dietetyk wbrew pozorom nie zajmuje się tylko rozpisywaniem diet. Przede wszystkim przekazuje wiedzę jak zdrowo się odżywiać, jak zmienić nawyki żywieniowe, jak szykować sobie posiłki w łatwy i przyjemny sposób. Takie działania warto wspomnieć, że budują silną więź z odbiorcami, którzy później korzystają z naszych usług i produktów. Pamiętaj, że aby Ci ktoś zaufał najpierw musi Cię poznać i zobaczyć, czy jesteś mu w stanie pomóc. Oczywiście dietetyk online zajmuje się również oceną sposobu odżywiania oraz dostosowaniem diety do trybu życia i stanu zdrowia.

Od czego zależą zarobki?

Jeżeli myślisz, że od wykształcenia to niestety cię rozczaruje. Oczywiście studia są bardzo ważne, ale samo ich ukończenie nie spowoduje, że zaczniesz zarabiać z dnia na dzień kwoty z rzędu 5-10tys. A często nawet osoby, które nie ukończyły studiów, ale nieustannie poszerzają widzę ze szkoleń online, stacjonarnych różnego rodzaju webinarów i są na bieżąco z nowościami. Potrafią lepiej ją wykorzystać w praktyce. Zobacz na Instagram, Facebook tam znajdziesz tego idealne przykłady. Dlatego warto się skupić na tym co najważniejsze – praktyka, doświadczenie, popularność oraz marketing.

Jakie są źródła dochodów dietetyka online?

– rozpisywanie planów żywieniowych (200-350zł)
– konsultacje online (100-150zł)
– płatne webinary (29-99zł)
– sprzedaż ebooków z przepisami (19-69zł)
– prowadzenie kursów, szkoleń np. Z gotowania, żywienia, odchudzania itd. (1000 – 100 000zł)
– wyzwania na grupach facebook (49-199zł)

Dodatkowo będąc dietetykiem możesz współpracować z:
– firmami cateringowymi (układanie jadłospisów)
– klubami fitness i salonami spa
– klubami sportowymi
– państwowymi placówkami
– gabinetami dietetycznymi
– trenerami personalnymi

Możliwości zarobkowych jest mnóstwo. Jednak bez odpowiedniego ukierunkowania swoich działań (strategii) i budowania silnego personal brandningu nie wyjdziesz poza przeciętne zarobki. Jeżeli masz już wiedzę z zakresu dietetyki uzupełni ją w wiedzę o budowaniu swojej marki osobistej i działaniach w social media.

Niemal w 90% we współpracy z dietetykami i trenerami personalnymi w zakresie budowania marki jest jeden kluczowy problem – Brak grupy docelowej! Ich działania i treści kierowane są do wszystkich co przekłada się na brak zarobków i marnowanie czasu na coś co nie działa. Nie bój się inwestować w swój rozwój, bo często jedna profesjonalna konsultacja, szkolenie z zakresu biznesu online zwraca się kilkakrotnie już w przeciągu tygodnia.

Jeżeli chcesz się przekonać o czym mówię, zawitaj tutaj: Bezpłatna konsultacja

Podobało się?

Udostępnij !

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Mariusz Janecki

Mariusz Janecki

O mnie

Biznes trenera i dietetyka

Nazywam się Mariusz Janecki, jestem trenerem personalnym online, specjalistą z zakresu żywienia i treningu, promotorem zdrowego stylu życia. Sportem pasjonuję się od dziecka, a od kilku lat zawodowo pomagam ludziom w osiąganiu wymarzonej sylwetki, dobrego zdrowia i samopoczucia.

Od 2020r Uczę również trenerów i dietetyków biznesu online.

Sprawdź moje E-booki

YouTube

8 błędów trenerów i dietetyków w biznesie online

pobierz darmowego
e-booka

* Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci bezpłatnych materiałów, oraz informacji  o nowościach i usługach. Zgodę można w każdej chwili wycofać. Przetwarzam Twoje dane zgodnie z polityką prywatności.