Dlaczego trenuje i nie mam efektów ?

Dlaczego trenuje i nie mam efektów ?

Problem, z którym spotykam się najczęściej w swojej pracy trenerskiej. Osoby zgłaszające się do mnie są bardzo często załamane faktem, iż trenują kilka godzin w tygodniu + dochodzi bieganie a efektów jak nie było tak nie ma! Dlaczego tak się dzieje? Już wam tłumaczę!

Pierwszą najważniejszą kwestią jest odżywianie.
Nie… nie mówię, że musicie od razu stosować wszelkiego rodzaju diety a bardziej zmienić podejście. Problem leży w tym, że często jemy po prostu za mało, tak za mało! przeciętna osoba nie dostarcza odpowiedniej ilości kalorii do swojego organizmu, więc on zamiast wykorzystywać odkłada część w postaci tkanki tłuszczowej! Dlatego w pierwszej kolejności należy obliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne (w tym celu można użyć gotowych kalkulatorów w sieci) a następnie zmienić nawyki żywieniowe.

Czy sama zmiana odżywiania wystarczy?

Tak i nie! aby zrzucić tkankę tłuszczową, możemy stosować samą dietę (zdrowe odżywianie) Jednak musimy zdać sobie sprawę, że w ten sposób sylwetka nie będzie wyglądała estetycznie a skóra zrobi się obwisła. Stąd też warto wprowadzić do naszego trybu aktywność fizyczną. Najlepiej się tutaj sprawdza trening siłowy, gdyż powoduje on nie tylko utratę tkanki tłuszczowej, ale i również przyczynia się do kształtowania naszej sylwetki!

Zdrowy rozsądek to podstawa?

Oczywiście, że tak! Jedna najważniejsza zasada… Wszystko z umiarem! więcej nie oznacza lepiej. Wykonywanie 5-6 treningów tygodniowo, 3-4 sesji cardio. Doprowadzi jedynie do degradacji naszych hormonów i pogorszenia się obecnego stanu zdrowia a efektów jak nie było tak nie będzie. Tak samo w przypadku ograniczania się żywieniowo do jedzenia po 4x dziennie tego samego. Absurd! W ten sposób jedynie ograniczamy nasz organizm w niezbędne makro- i mikroelementy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Takie podejście w 90% doprowadza to zaprzestania diety szybciej niż została rozpoczęta.

Dziennik treningowy ma sens?

Jasne, że tak! nie zapominajmy o regularnym notowaniu swojego progresu. Jeżeli mija tydzień-dwa i nic się nie zmieniło w naszej sylwetce, sile to znak, że coś jest nie tak… I konieczne jest wprowadzenie odpowiednich zmian!

Prawidłowa technika podczas ćwiczeń!

Chyba najwięcej osób pomija aspekty techniczne ćwiczeń, ładując coraz większe ciężary na sztangę. No niestety moi drodzy tak to nie działa! Idealnie sprawdza się tutaj przysłowie „Nie ciężar, lecz technika zrobi z Ciebie zawodnika” Więc schowaj swoje ego w szatni i zrób co do Ciebie należy!

Jak powinna wyglądać dieta i treningi?

Nasze początki powinniśmy zacząć od wyliczenia kalorii i usystematyzowaniu spożywania posiłków, w tym celu ustalamy sobie 4 posiłki, zmieniamy produkty na bardziej wartościowe i mniej przetworzone. Wprowadzamy 3 treningi tygodniowo i zaczynamy realizację naszej przemiany! Przeczytałeś? Nie czekaj… Nie odkładaj… Zacznij tu i teraz!
Piona!

Podobało się?

Udostępnij !

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Mariusz Janecki

Mariusz Janecki

Jestem Trenerem personalnym online, specjalistą z zakresu żywienia i treningu, promotorem zdrowego stylu życia. Stworzyłem 14 ebooków z zakresu treningu oraz odżywiania. W ciągu kilku lat pomogłem kilkuset osobom zrealizować ich cele. Pomogę również Tobie!

O mnie

Biznes trenera i dietetyka

Nazywam się Mariusz Janecki, jestem trenerem personalnym online, specjalistą z zakresu żywienia i treningu, promotorem zdrowego stylu życia. Sportem pasjonuję się od dziecka, a od kilku lat zawodowo pomagam ludziom w osiąganiu wymarzonej sylwetki, dobrego zdrowia i samopoczucia.

Od 2020r Uczę również trenerów i dietetyków biznesu online.

Sprawdź moje E-booki

YouTube